Petice

Milí spoluobčané!

Pan Bc. Tomáš Fiala, bytem v Nezamyslicích, zamýšlí v Kobeřicích zřídit venkovní zábavní rekreační a sportovní střelnici resp. otevřený nadzemní střelecký areál pro střelbu různých druhů střelných (palných) zbraní. Za tímto účelem již koupil on a jeho osoba blízká pozemky parc.č. 77/3, 76/2 a 76/4 v k.ú. Kobeřice, a to i od starosty naší obce Hradčany-Kobeřice, pana Svobody, a zamýšlí koupit další sousední pozemky.

Provozní doba této střelnice má být dle vyjádření pana Bc. Fialy neomezená, zejména ve volném čase, tedy o víkendech, tak v pracovní dny od rána do večerních hodin. Obvyklá provozní doba obdobných střelnic v ČR je celotýdenní, ve všední dny i ve dnech pracovního volna od ca. 09:00 hod. do 21:00 hod.

Vzhledem k tomu, že tato plánovaná střelnice je vzdálena od centra Kobeřic pouze 300 m, její provoz způsobí každodenní stálé značné obtěžování hlukem celé obce Kobeřice a okolí, střelba bude slyšet i v Brodku o Prostějova. (Uvádí se, že u výstřelu z pistole je lidským jedincem vnímána hladina hluku 160 decibelů, práh bolesti u člověka je uváděn u míry hluku 135 decibelů.)

Pokud bude tato střelnice povolena v této bezprostřední blízkosti obce, nepovede to jen k závažnému snížení naší kvality života a bydlení, ale také k významnému snížení hodnoty a tržní ceny našich nemovitostí.

Máte-li námitky proti povolení střelnice na a v okolí parcel p.č. 77/3, 76/2 a 76/4 v k.ú. Kobeřice, prosím, vyplňte ve formuláři níže Vaše jméno a příjmení, email, adresu a formulář odešlete.

Se srdečným pozdravem

www.kobericeprotistrelnici.cz

E-petice

Prosím vyplňte své jméno.
Prosím vyplňte Vaše příjmení.
Prosím vyplňte Vaši emailovou adresu.
Prosím vyplňte adresu.
Neplatný vstup